Future-2
News

Port do odzyskiwania danych usunięto z 2018 wersji MacBook Pro

Apple nie jest firmą zainteresowaną sprzedażą produktów łatwych do naprawienia, a dążenie do zintegrowania wyraźnie zniweczyło możliwości naprawy. Laptopy z rodziny MacBook są coraz częściej dostarczane ze zlutowanymi częściami, dzięki czemu naprawienie ich bez pomocy Apple jest nie możliwe, gdy coś pójdzie nie tak. Jednak w przypadku odświeżenia modelu MacBook Pro w 2018 roku wygląda na to, że odzyskanie danych może być znacznie trudniejsze.

Jak donosi MacRumors, modele MacBook Pro z 2016 i 2017 roku są dostarczane z portem do odzyskiwania danych, do którego można uzyskać dostęp za pomocą narzędzia do migracji danych klienta przez Apple Genius Bar lub Apple Authorized Service Providers. Oznaczało to, że jeśli płyta logiczna zawiodła w Pro, port mógłby zostać użyty do odzyskania danych z miejmy nadzieję, wciąż działającego SSD.

W przypadku komputerów MacBook Pro 2018 port do odzyskiwania danych został usunięty, a dysk SSD wlutowany w miejsce uniemożliwiające jego odłączenie. Firma Apple pozornie usunęła możliwość odzyskiwania danych z nowych komputerów MacBook Pro, gdy płyta główna zginie.

Użytkownicy są zawsze zachęcani do tworzenia kopii zapasowych swoich danych, ale nadal dobrze jest mieć opcję ostatniej szansy na odzyskanie wszelkich danych, które nie zostały jeszcze zarchiwizowane. Nie wydaje się, aby tak było i nie ma dostępnej alternatywnej metody odzyskiwania danych. Poradnik wydany w Podręczniku gotowości do usługi MacBook Pro w 2018 roku ma zachęcać właścicieli do częstego korzystania z Time Machine.

Leave a Comment